چرا برند ها شکست میخورند ؟ این سوالی است که زمانی که یک برند شکست می خورد مدیران و سازمان ها میپرسند ، هیچ وقت در طی فرآیند کسی متوجه شکست برند نمیشود . برای جلوگیری از شکست برند و برندسازی لازم است از 8 گام اشتباه دوری کنید ؛

  1. غیر معتبر بودن

مهمترین و اساسی ترین دلیل شکست یک برند عدم وجود اصالت است . بازار ها شامل میلیون ها مشتری بالقوه و رقیب هستند، پس برای موفقیت باید بدانید چه کسی هستید و چه کاری را به بهترین شیوه قرار است انجام می دهید ، می خواهید به چه کسی خدمت کنید و سعی کنید که تمام جوانب را در نظر بگیرید.

  1. شکستن تعهدهای برند

یک قانون در برندسازی وجود دارد و آن هم “بهترین در کار خود” است ، پس سعی کنید نسبت به مشتریان خود متعهد باشید و به وظایفتان عمل کنید. برندهایی که به قول خود عمل نمی کنند اولین کسانی هستند که شکست می خورند.

“ما در کاوان تجارت مهرسام با ارائه خدمات گارانتی باکیفیت برای محصولات الکترونیکی ، اعتماد را در ذهن مصرف کنندگان نسبت به برند خود ، یعنی پرووان جلب کنیم .”

  1. از دست دادن ارتباط با درک مشتری

زمانی که برند شما به مرحله ای رسید که دیگر در ذهن مشتریان خود قرار گرفت ، به این معناست که مدیریت صحیح بر روی برندتان داشتید و حالا باید بطور مداوم بر روی درک مشتری ، نیازها و انگیزه های دائمی در حال تغییر مشتری تلاش کنید.

لحظه ای که یک نام تجاری ارتباطش با مشتری قطع می شود یا به آن اهمیت نمی دهد، همان لحظه ای است که شکست خورده است.

” تیم کاوان تجارت مهرسام سعی کرده است با ارائه اطلاعات مفید در فرایند های مستمر تحقیق در بازار،  امکانی را برای کارآفرینان محترم ایجاد کند که با  اطمینان بالاتری در جهت تامین کالا ی موردنیاز بازار هدف خود قدم بردارند.”

  1. مزیت های رقابتی

بیشتر برندها در یک فروپاشی فاجعه بار شکست نمی‌خورند ، بلکه اکثر آنها بی سر و صدا بر یک دیگر چیره میشوند ، افزایش رقابت باعث کاهش ارزش برند می شود.

اگر می خواهید از شکست دوری کنید، باید زمینه های تمایز رادیکال را در چشم انداز رقابتی شناسایی کنید و شجاعانه از آنها بهره برداری کنید. به یاد داشته باشید، برند شما همیشه مزیت رقابتی نهایی شما خواهد بود.

ما در کاوان تامین با معرفی تامین کنندگان متعدد در اقصی نقاط جهان و طبقه بندی آنها در سطوح مختلف کیفی ، این امکان را برای بازرگانان و کارآفرینان ایجاد می کنیم که تمایز خود را در بازار با رقیبان خود حفظ کنند.

  1. عدم هماهنگی داخلی

به همان اندازه که درک و رفتار مشتریان شما مهم است، درک کارمندان شما نیز اهمیت دارد. عدم همسویی برند از درون شروع می شود.

ایجاد یک فرهنگ شرکتی قوی با الهام از ارزش‌های اصلی بسیار مهم است، به طوری که ذینفعان داخلی شما، از کارکنان خط مقدم تا رهبری ارشد، الهام‌بخش زندگی برند به عنوان سفیران مشتاق باشند. این نشانه همسویی داخلی واقعی است.

  1. تعریف داستان به وجود آمدن برند

مشتریان شما روزهای خود را در ابری از پیام های بازاریابی بی امان می گذرانند که از همه جهات به سمت آنها می آید. اگر امیدوارید داستانتان شنیده شود، بهتر است که معنادار، متقاعد کننده و منحصر به فرد باشد.

برندهایی که شکست می خورند اغلب آنهایی هستند که نمی توانند داستانی مرتبط و به یاد ماندنی را برای مخاطبان خود تعریف کنند.

” کاوان تجارت مهرسام با یک تیم توانمند متشکل از طراحان و عکاسان با تهیه فایل ها ، کاتالوگ ، کمپین ها و… برای معرفی برند ها در کنار شما خواهند بود. ”

  1. داشتن معماری نام تجاری آشفته

وجود برندهای اصلی و برندهای فرعی به خودی خود دلیلی برای نگرانی نیست. شکست زمانی اتفاق می‌افتد که معماری یک برند چنان پیچیده و پراکنده شود که سلسله مراتب دیگر معنی نداشته باشد.

معماری برند باید تلاش‌های بازاریابی شما را با فراهم کردن زیرساخت‌هایی برای تبلیغات متقابل قدرتمند بین برندهای فرعی شما به حداکثر برساند.

  1. راکد ماندن

یکی از بهترین ویژگی های یک برند قوی، ثبات است. اما اغلب اوقات ثبات با رضایت همراه می شود، که منجر به یکی از بدترین ویژگی هایی می شود که یک برند می تواند تجسم کند و آن هم رکود برند میباشد.

اکنون، بیش از هر زمان دیگری، بازار منتظر کسی نیست. نام تجاری شما باید زیرک، پویا و بی وقفه با روندهای فعلی هماهنگ باشد. اجتناب از شکست به معنای اجتناب از بی ربط بودن است.

تیم ما با ارائه محصولات ترند بازار و روش های بهینه عرضه و اطلاعات میزان کالاهای ورودی به کشور، کارآفرینان عزیزمان را در رسیدن به نقطه پایداری و ثبات  برندشان ، همراهی خواهیم کرد.