فناوری بلاک چین ها:

سیستم های مالی، تجاری و اجتماعی قدیمی دارای ساختاری پیچیده، پرهزینه و دست‌وپاگیر می باشند که فناوری بلاک چین در سال 2030 از طریق اکوسیستمی که با قوانین شفاف و قابل اعتماد اداره می شود ،افزایش سرعت، کاهش هزینه و تاثیرات زیست محیطی را بهبود می بخشند.

بلاک چین ها زیر بنای زنجیره تامین تمامی کالاها می شوند و دیگر به راحتی امکان جعل و عدم شفافیت در تعاملات تجاری نخواهد بود. قرادادهای پیچیده در بلاک چین کدگذاری خواهند شد و اختلافات فاحض در قراردادها بسیار نادر خواهد بود.

مهم تر از همه ، فناوری بلاک چین رشد سریعی در نوآوری ایجاد خواهد کرد و هر فرد با ویژگی های منحصر به فرد خود می تواند از مزایای شبکه بسیار گسترده ی بلاک چین بهره مند شود و نهایتا ما را به یک شهروند واقعی جهانی تبدیل خواهد کرد.

تامین مالی آینده:

علی رغم تجربه شکست ارزهای دیجیتال در سال 2022، هشت سال بعد بانک ها با استفاده از قراردادهای هوشمند به سمت بانکداری دیجیتال رفته اند و تراکنش ها ، امن تر از همیشه شده است به علت کاهش هزینه های بانکداری ، بانک ها می توانند بازدهی بیشتری در دریافت و پرداخت کارمزد ها داشته باشند.

ارزهای دیجیتال پایدار باعث پیشرفت جامعه جهانی می شود و سیستم های بانکی دیگر بار هزینه چاپ ارز را تحمل نمی کنند و دیگر جایی برای تجارت های غیر قانونی با استفاده از پول نقد نمی ماند و وصول مالیات بطور خودکار در زمان معامله انجام می پذیرد. و نهایتا دسترسی به بانک برای عموم مردم درحال توسعه با زیر ساخت های مالی محدود، عادی می شود.

کامپیوتر های کوانتومی:

در سال 2030 کامپیوتر های کوانتومی از مرحله تحقیق و توسعه گذشته اند . تهیه و استفاده از این تکنولوژی سال به سال پیشرفت می کند و سازمان های بزرگ تر نصب آنها را برای اهداف تخصصی آغاز می کنند.

کاربرد محاسبات کوانتومی بسیارمتنوع است، از امکان حل مسائل بسیار پیچیده گرفته تا توسعه مهندسی مواد و شیمی… .

متاورس:

متاورس مفهوم جدیدی هست که در قرن 21 ظاهر شده است ودر سال 2030 متاورس واقعی شروع به شکل گیری می کند و به مرور واقعیت های آنلاین ایجاد می شوند و افراد به راحتی بین فضاهای آنلاین و آفلاین بدون محدودیت حرکت می کنند.

روزانه مردم به روش های خاص خود با متاورس تعامل می کنند. از طریق عینک هایAR در حالی که در خیابان های دنیای واقعی قدم می زنند ، قبل از تصمیم برای ورود به داخل  مغازه ها ، اجناس و قیمت های آنها را نگاه می کنند و یا  شاید در رستوران محل مورد علاقه خود اقدام به رزو میز می کنند. و این ها تنها پایان ماجرا نیست و تجربیات جدیدی در واقعیت مجازی در انتظار مردمان سال 2030 خواهد بود.