لزوما تاثیرات توسعه تکنولوژی بر سبک زندگی مردم و سلامتی موضوع غیر قابل انکاری میباشد که در این متن کوتاه میخواهیم بررسی اجمالی از این تاثیرات مثبت و منفی را داشته باشیم. شایان ذکر است محیط پیرامون و تغییرات طبیعی و غیر طبیعی بصورت پیوسته موجبات دگرگونی های اکتسابی  زندگی انسانها شده است.

برخی از مواردی که تاثیر مثبتی با پیشرفت تکنولوژی بر رفتار انسان دارد:

  • توسعه ارتباطات موثر مابین انسان ها در اقصی نقاط جهان از جمله نتایج پیشرفت فناوری های دیجیتال میباشد. وجود گجت هاو اکسسوری ها ، امکان توسعه ارتباط جهانی از طریق ارتباطات در بستر اینترنت و لینک های مخابراتی را تسهیل نموده است.
  • دانش ما با استفاده از برنامه‌هایی که در گجت های ما هستند امکان توسعه پیدا میکنند و سایت‌های بسیاری هستند درباره یادگیری که با جستجو(search) ،به کاربران اجازه میدهند به محتوای مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند. با توجه به تعداد زیادی از شبکه‌های اجتماعی که اخیراً ظاهر شده‌اند، می‌توانیم به راحتی از طریق شبکه‌های اجتماعی موجود دوستان خود را اضافه کنیم. با پیشرفت تکنولوژی، راه های جدیدی ایجاد شده است که دانش آموزان را قادر می سازد مطالب انتزاعی را درک کنند، زیرا محتوا با کمک فناوری گجت هایی که ما داریم نوعی از روشهای یادگیری را فراهم می آورند که میتواند روند رشد و یادگیری را تسهیل کنند.
  • در راستای پیشرفت‌های تکنولوژیکی، بسیاری از بازی‌های خلاقانه و چالش‌برانگیز مورد علاقه کودکان توسعه پیدا کرده اند،و این موضوع به طور غیر مستقیم برای کودکان بسیار مفید است زیرا در سطح خلاقیت کودکان بسیار تأثیرگذار است.
  • جوامع با پیشرفت در زمینه فناوری و تجهیزات زندگی توانسته اند در عرصه های اقتصادی و اجتماعی خود را سریعتر و بهینه تر توسعه دهند.

توسعه گجت‌ها و فناوری، البته پیوسته برای انسان به‌عنوان صاحب آن، دارای نکات مثبت و منفی بوده است. از جمله اینکه در محیط مثبت استفاده از این ابزارها و تجهیزات می تواند به مددکاری اجتماعی کمک کند، علاوه بر این می تواند به روش هایی بعنوان ابزار ارتباطی منتهی شوند که کارکردهای زیادی داشته باشند که گجت ها این فرصت را در اختیار انسان قرار می دهند تا اطلاعات مختلفی را که می خواهند جستجو کنند.

استفاده منفی از این گجت ها به صورت گسترده در محافل مختلف منتشر شده است که حکایت از این دارد که می تواند افرادی را که نزدیکتر هستند ،از هم دور کند و همچنین می تواند در صورت استفاده زیاد تاثیرات منفی برای سلامتی افراد ایجاد کند. . این امر ناشی از علاقه مندان به ابزارهای شخصی است که به زندگی واقعی اطراف اهمیت  چندانی نمی دهندو با دنیای خصوصی پیرامون خود راحت و آسوده هستند. در خلال مباحث ما شایان ذکر است ، زندگی واقعی بسیار مهم‌تر و ارزشمندتر از حضور در دنیایی است که واقعی نیست.

کاوان تجارت کیاسام با حضور بالقوه در نمایشگاه های تکنولوژی و کمپانی های طلایه دار و با رصد تغییرات و پیشرفت های تکنولوژی در تلاش هست زیر سایه نام تجاری پرووان (ProOne)اقدام به عرضه محصولات در بازار های ایران و منطقه نماید و با برنامه ریزی مدون جهت ارتقا سطح دانش عمومی امکان استفاده سریع از تکنولوژی های برتر را برای افزایش کیفیت زندگی عموم مردم فراهم کند.